Paraboly

Paraboly -

pluton-elektro.cz

Paraboly

Pro příjem signálu z družice a nasměrování plošného signálu do jednoho bodu se používá satelitní anténa neboli parabola. Signál se přijímá pomocí LNB konvertoru. Čím je větší plocha paraboly, tím více signálu je soustředěno do ohniska paraboly. Signál se tím stává stabilnějším a kvalitnějším. Nejrozšířenější typem parabol jsou offsetové, které jsou používány hlavně pro běžný příjem. Méně používané jsou paraboly středové, které přijímají signál z družic s hraniční úrovní signálu pro dané území.
Hlavními materiály pro výrobu parabol je železo (Fe) a hliník (Al). Příslušenství je vyráběno z plastu, železa a hliníku. Pokud je parabola vyrobena z hliníku, mezi její hlavní přednosti patří nízká hmotnost a při oděru barvy neprobíhá na povrchu koroze. Paraboly vyrobené ze železa jsou těžší a náchylnější při poškození nátěru ke korozi. Nejvíce používané barvy parabol jsou odstíny šedé a červená. Při volbě paraboly záleží na volbě přijímaných družic - mezi nejvíce prodávané patří velikost 60 a 80 cm.
Pro příjem více družic bez nutnosti použití natáčecího zařízení slouží paraboly Toroidal. Umožňují příjem až 16 družic (velikost 90 cm) nebo příjem až 8 družic (velikost 55 cm).

Výrobce: Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Parabola OP 60 MASCOM
Hliníková parabola o průměru 60 cm. Vhodná na jednu družici.
ks
Cena s DPH299,-
Parabola OP 80 Fe MASCOM - bílá
Železná parabola o průměru 80 cm. Vhodná na jednu nebo více družic. Možno dokoupit ...
ks
Cena s DPH450,-
Parabola OP 80 Fe MASCOM - tmavě šedá
Železná parabola o průměru 80 cm. Vhodná na jednu nebo více družic. Možno dokoupit ...
ks
Cena s DPH450,-
Parabola OP 85 Al MASCOM
Hliníková parabola o průměru 85 cm. Vhodná na jednu nebo více družic. Lze doplnit o ...
ks
Cena s DPH990,-
Parabola OP 85 Fe MASCOM
Železná parabola o průměru 85 cm. Vhodná ne jednu nebo více družic. Jako příslušenství ...
ks
Cena s DPH740,-
Copyright © pluton-elektro.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© pluton-elektro.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace